آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

آشنایی با معروف ترین خیابان برزیل

“راه پله سلارون”

مشهورترین خیابان “ریو” در واقع راه پله ای  است که دو خیابان را در “سانتا ترسا” به هم متصل می کند.البته اسم اصلی این راه پله خیابان “مانوئل کارنیرو” است اما بیشتر مردم آن را به نام “راه پله سلارون” می شناسند.
ماجرا از آنجا شروع شد که یک نقاش اهل شیلی به نام “سلارون” تصمیم به سپاسگزاری به شیوه ای خاص از مردم برزیل گرفت.

s3

سال ۱۹۹۰ بود که سلارون تصمیم گرفت تا راه پله جلو منزلش را بازسازی کند. کاشی هایی به رنگهای زرد و سبز و آبی تهیه کرد و شروع به کار نمود.این حرکت به ظاهر ساده او در ابتدا با سختی هایی مواجه شد از جمله اینکه در ابتدا مورد تمسخر همسایه ها قرار گرفت یا اینکه گاهی مجبور میشد برای تامین هزینه های این کار، نقاشی هایش را بفروشد. در نهایت او موفق شد ۲۵۰پله ی راه پله ۱۲۵ متری را با بیش از ۲۰۰۰ کاشی رنگی بپوشاند.

se1

اما این پایان کار او نبود، او مدام کاشی ها را عوض می کرد تا این راه پله تبدیل به یک اٍثر هنری در حال تکامل شود. کم کم اثر هنری سلارون در حال مشهور شدن بود که بازدید کنندگان نیز شروع به اهدا کردن کاشی از سراسر دنیا نمودند که سلارون کم کم آنها را در راه پله به کار میبرد. در حال حاضر از کاشی های بیش از ۶۰ کشور دنیا در این اثر استفاده شده است.

هم اکنون راه پله سلارون جز مکان های دیدنی ریو است و در بسیاری از مستندها، شوهای مسافرتی، مجله ها و روزنامه های بین المللی به نمایش درآمده است.

تور نوروزی ۹۶ برزیلسفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه