آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

یک دنیا در یک کشور

south-africa-01

 

تصور اکثر ما از کهن ترین قاره جهان که تاریخ آن به دوران اولیه پیش از نوسنگی بازمی‌گردد، فقر و تنگدستی مردمانی سیاه پوست است اما آفریقا قاره‌ی پدیده‌هایی است که نظیرش را  هیچ جای دیگری نمی توان یافت، قاره‌ی سیاه و جایگاه طلوع کردن دیدنی‌های بکر و بی‌پایان.

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است. موقعیت استراتژیک دریایی و مهاجرت اروپایی‌ها به آفریقای جنوبی باعث شد این کشور تاریخ متمایزتری را نسبت به دیگر کشورهای قاره آفریقا تجربه کند. آفریقای جنوبی دارای بزرگترین معدن سنگ‌های قیمتی چون طلا و الماس در جهان است. آفریقای جنوبی دارای تعدادی از قدیمی‌ترین آثار باستانـی موجود در قاره آفریقا است و به سبب جاذبه های بسیار گردشگری یکی از مقاصد اصلی جهانگردان محسوب می شود. جمهوری آفریقای جنوبی نسبت به سایر مناطق جنوبی صحرای آفریقا گردشگران بیشتری را به خود جذب می کند و شامل چشم اندازهای طبیعی، طبیعت بکر، حیات‌وحش و شهرهای عظیم می باشد. آفریقای جنوبی مکانی دلپذیر و حقیقتا نفس گیر برای عاشقان طبیعت می باشد. از مهم ترین مناطق گردشگری آفریقای جنوبی شهرهای ژوهانسبورگ (سان سیتــــی) و بندر کیپ تاون می باشد.

south-africa-02

south-africa-03

ژوهانسبورگ

شهری که به سبب معادن طلای بزرگ شهر طلایی نام گرفته است شهری که از خاکش طلا می بارد!

ژوهانسبورگ با میلیون ها درخت یکی از سر سبز ترین و نیز از بزرگترین شهر های آفریقای جنوبی است جایی که آفریقایی ها در مورد آن می گویند : در ژوهانسبورگ زندگی شروع می شود و پایان می پذیرد. ژوهانسبورگ از قدیم به دلیل وجود معادن طلای بسیار شهری ثروتمند و پر جمعیت بود به همین علت امروزه ژوهانسبورگ قوی ترین اقتصاد را در آفریقای جنوبی دارد هم چنین ژوهانسبورگ با برگزاری جام جهانی ۲۰۱۰  توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرد و صنعت گردشگری و توریسم در این شهر را رونق داده است. ژوهانسبورگ خانه ساختمان های بلند و آسمان خراشهای آفریقا است. مرتفع ترین ساختمان‌های قاره‌ی آفریقا در ژوهانسبورگ قرار دارد شهری که با ساختمان‌های بلند و متعدد اداری احاطه شده است.
در منطقه‌ی فرهنگی نیوتاون ژوهانسبورگ می توان غذاخوری‌هایی متنوع و رنگارنگی که با هر سلیقه و بودجه‌ای جور در می‌آیند را به راحتی یافت.

از مکان های مهم گردشگری ژوهانسبورگ دهکده فرهنگی لسیدی می باشد. دهکده فرهنگی لسیدی انعکاسی از مردمان بومی قاره آفریقا و کشور آفریقای جنوبی است. این دهکده برای شناساندن فرهنگ و هنر غنی آفریقا به مردم سراسر دنیاست. مردم این دهکده،  بومیان آفریقایی هستند که زندگی آنها با تمام اعتقادات و رسومشان  در دل طبیعت وحشی این قاره، تصویری زیبا و گویا ازفرهنگ آفریقایی است در واقع نمایشی تمام عیار از فرهنگ و سنن قبایل آفریقایی در این دهکده فرهنگی بر پاست. مردم این دهکده با لباس ها و سنت ها، غذا ها و صنایع دستی و هنری و معماری خانه های خود، جلوه ای واقعی و دوست داشتنی از فرهنگ خود را به نمایش می گذارند. دیدن بلندترین ساختمان آفریقای جنوبی که پانوراما نام دارد بسیار هیجان انگیز است به خصوص با رفتن به پنجاهمین طبقه این ساختمان می توان مناظری زیبا از شهر ژوهانسبورگ را نظاره کنید و هم چنین قدم زدن در باغ‌های زیبای پارک «پرتوریا»، پایتخت اداری آفریقای جنوبی را نیز فراموش نکنید.

south-africa-04

south-africa-05

 

کیپ تاون

به جرات می توان گفت نمی شود شهری مانند شهر کیپ تاون پیدا کنید که یک کوه عظیم در وسط شهر قرار گرفته باشد. کوه Table و قله های سر شیر و قله ی شیطان براستی سمبل شاخص کیپ تاون هستند. کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی است، این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک قرار گرفته است.

کیپ تاون محل استقرار ساختمان زیبای پارلمان آفریقای جنوبی است یعنی جایی که نلسون ماندلا اولین رئیس جمهوری بود که به شیوه ای کاملا دموکراتیک انتخاب شد. شهر کیپ تاون شهری بزرگ و مهم می باشد.

یکی از دلایلی که بیشتر تورها اکثر اقامت خود را در شهر کیپ تاون برنامه ریزی می کنند زیبایی وصف نشدنی این شهر آفریقای جنوبی است. پیشرفت صنعت توریسم در کیپ تاون بسیار چشم گیر است به طوریکه سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون گردشگر از تمام دنیا از این شهر بازدید می کنند و این شهر را به مرکز مهم گردشگری در آفریقای جنوبی تبدیل کرده اند. در کیپ تاون فعالیت های بسیاری را می توان انجام داد تا حدی که توریست  قادر نمی باشد در طی یک سفر به تمام آنها بپردازند. اکثر توریست ها معتقدند که دیدن مکان های چون میزکوه، مزرعه پرورش شترمرغ، ساختمان های مالایی، باغ گل گرشن باخ و جزیره دوکر که در آن مشاهده خوک دریایی، کالونی پنگوئن ها و فانوس دریایی با نوری بیش از نوزده میلیون شمع امکان د ارد بسیار خاطره انگیر است. کیپ تاون امروز با بناهای دیرینه ای آمیخته شده که  از معروف ترین بناهای تاریخی این شهر قلعه امید نیک است که در سال ۱۶۶۶ ساخته شده است و دیدن آن خالی از لطف نیست.سفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه