آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

مرز های خارق العاده !

“مرز”شاید برای ما تداعی کننده سیم های خاردار،برجک های مرزبانی و تدابیر امنیتی خاص باشد.اما مرزهای جالبی نیز وجود دارد که این قوانین و شرایط خاص را نقض میکند.از مرزی تنها در حد یک تابلو یا خط کشی تا مرزهایی طبیعی.
در ادامه نمونه هایی ازاینگونه مرزها را به شما معرفی میکنیم:

اتریش،اسلواکی و مجارستان

یک میز پیک نیک،تنها مرز بین سه کشور اتریش،اسلواکی ومجارستان است.
درهر ضلع این میز مـثلثی،پرچم آن کشور نقش بسته است.به همین سادگی مردم سه کشور مختلف میتوانند با نشستن بر روی یک میز،برابر و آزاد،درکنارهم قرار بگیرند

photo_2016-12-05_15-07-49

 

اسپانیا و پرتغال

مرز بین دوشهر Sanlucar de Guadianaدر اسپانیا و Alcoutim در پرتغال۷۰۰متر میباشد که یک رودخانه مرزی این دو را از هم جدا میکند.جالب اینجاست که در حال حاضر تنها راه ارتباطی بین این دو شهر یک “زیپ لاین” است که به عنوان یک جاذبه توریستی از آن استفاده میشود.توریست ها با سرعتی بین۷۰تا۸۰کیلومتر در ساعت این مرز آبی ۷۰۰متری را پیموده و درکشور دیگر پیاده میشوند.
نکته جالت تر اینکه با این جابجایی،یک ساعت زمان برای توریست ها جابجا میشود زیرا اختلاف ساعت این دو کشور حدود یک ساعت است.

photo_2016-12-05_16-00-31

 

برزیل، آرژانتین و پاراگوئه

رودخانه “پارانا” با طول۲۵۷۰کیلومتر در جنوب مرکزی قاره آمریکای جنوبی مرز طبیعی و جالبی بین این سه کشور ایجاد کرده است.این رود که بعد از آمازون بزرگترین رود این قاره است،تلاقی جالب از سه کشوررا در کنار هم ایجاد کرده است.

berzil1

 

لهستان و اکراین

مرز این دو کشور تلفیق بین هنر طبیعت و هنرنمایی انسان است.این مرز که بر روی زمین های زراعی دو کشور قرار دارد، در سال ۲۰۱۲ و طی یک نمایش هنری که درهمین مرز برگزار شد،قرار براین شد که طرح یک “ماهی” در هر دو کشور حضور همزمان داشته باشد.

photo_2016-12-05_16-16-33

 

هلند و بلژیک

دو کشور هلند و بلژیک یکی از عجیب ترین مرزها را در شهرBaarle با یکدیگر دارند.به گونه ای که تشخیص این مرز گاها دشوار است.این مرز در شهر با علامت+سفید بر روی زمین مشخص شده است.
جالب اینجاست که این مرز به صورت خطی راست نیست،حتی منحنی هم نمی باشد،بلکه تکه تکه است.به طوریکه بخش هایی از شهر متعلق به بلژیک و بخش هایی متعلق به هلند است،حتی جالب تراینکه خانه های زیادی در این شهر وجود دارند که بخشی از ساختمانشان در بلژیک و بخشی دیگر در هلند قرار گرفته است.

photo_2016-12-05_15-16-34سفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه