آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

مسجد پوترا در مالزی

image-malaysia-putra-mosque-02

خلوت جانانه با پروردگار در مسجد پوترا

در هنگام عبور از کنار دریاچه‌ی مصنوعی و زیبای شهر‌ پوتراجایا مسجدی با گنبدی صورتی قرار دارد که بی شک شاخص‌ترین چشم‌اندازی است که نظر رهگذران را به خود جلب می‌کند. این مسجد که یکی از مدرنترین مساجد جهان اسلام به شمار می آید دریاچه را به مکانی رؤیایی تبدیل کرده است. ساخت مسجد جامع پوتراجایا که مسجد پوترا نیز نامیده می شود در سال ۱۹۹۷ میلادی شروع شد و سال ۱۹۹۹ میلادی به بهره برداری رسید. مسجد پوترا با الهام از معماری ایرانی صفویه در کنار پلی بر روی دریاچه مصنوعی شهر پوتراجایا ساخته شده و تنها از یک ضلع به خشکی راه دارد. گنبد صورتی رنگ مسجد پوترا که با گرانیت های قرمز رنگ کف مسجد و درب‌های چوبی هارمونی دارد جلوه‌ای متفاوت به این مسجد داده است.

image-malaysia-putra-mosque-03

image-malaysia-putra-mosque-04

شبستان اصلی مسجد پذیرای ۱۵ هزار نمازگزار به صورت یک جا می باشد (افراد غیر مسلمان هم با پوشیدن پوشش اسلامی که به آن ها داده می شود می توانند به بازدید ار این مسجد زیبا بپردازند). دیوارهای شبستان زیرین این مسجد با الهام گرفتن از دیوار مسجد سلطان حسن در کازابلانکای مراکش اجرا شده است. معماری مسجد پوترا تلفیقی از معماری ایرانی در دوران صفویه، معماری ترکی و معماری عربی است. گنبد اصلی این مسجد را چهار گنبد کوچک تر احاطه کرده است و گلدسته ای با ارتفاع ۱۱۶ متر دارد که بلندترین گلدسته جنوب شرقی آسیاست که پنج ردیف دارد که نماینده پنج رکن اصلی اسلام هستند. این گلدسته از پنج ردیف ساخته شده است که هر ردیف آن یادآور پنج رکن اساسی اسلام است و پنج بار اذانی که در هر روز از این گلدسته پخش می شود.

image-malaysia-putra-mosque-05

image-malaysia-putra-mosque-06

 

 

از دیگر قسمت های چشمگیر و خیره کننده مسجد پوترا محراب آن است که با خطوط و نقوش اسلامی تزئین شده است در ضمن بخشی از طبقه های زیرین مسجد در آب است که توسط سکوهای متعددی به سمت دریاچه گشوده می شود و چشم اندازی زیبایی را به نمازگزاران نمایش می دهد. هم چنین در ضلع شرقی مسجد پوتراجایا ساختمانی با گنبدهای فیروزه ای تقریبا شبیه به تاج محل به چشم میخورد که کاخ نخست وزیری مالزی است.

image-malaysia-putra-mosque-07سفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه