آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

همه چیز در مورد شنگن

همه چیز در مورد شنگن

sh3

۱- شنگن  قراردادی است که در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاههای بازرسی مرزی، درعرشه کشتی پرنسس ماری آسترید روی رودخانه ماسل  نزدیک شهری به نام  شنگن  در لوکزامبورگ – مرز بین فرانسه و آلمان –  به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید .

۲- کشورهای محدوده شنگن را نباید با کشورهای اتحادیه اروپا اشتباه نمود. ممکن است کشوری جز اتحادیه اروپا باشد اما جز محدوده شنگن نباشد مانند انگلستان و ایرلند و یا کشوری جز محدوده شنگن باشد اما جز اتحادیه اروپا نباشد مانند نروژ و ایسلند .

۳- کشورهای عضو محدوده شنگن عبارت اند از:
آلمان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه

sh2

به خاطر داشته باشید:

  1.  از کشوری باید وارد حوزه شنگن شوید که ویزای شنگن آن کشور را دریافت کرده اید. مثلا اگر شما ویزای شنگن خود را از کشور ایتالیا دریافت کرده اید، ورودتان در ابتدا باید از ایتالیا باشد و پس از آن به صورت آزادانه طی مدت ویزای خود می توانید به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایید.
  2. چنانچه قصد دریافت ویزای شنگن از طریق دعوت نامه را دارید، سعی کنید دعوت نامه را از شخصی با موقعیت اجتماعی بالا یا از یک شرکت معتبر دریافت کنید . این کار تاثیر بیشتری در موفقیت شما خواهد داشت.
  3. هنگامی که برای اولین بار برای ویزای شنگن اقدام می کنید، ویزای ۱۴ روزه شنگن به شما تعلق می گیرد پس سعی کنید برنامه سفر خود را در همین دو هفته توزیع کنید. زیرا اقدام جهت تمدید این مدت، مشکلاتی را در درخواست های بعدی شما برای اخذ ویزای شنگن ایجاد خواهد نمود.
  4. درخواست ویزای شنگن از هر یک از کشورهای عضو شنگن، از کشوری باید اقدام شود که مدت حضورتان در آن کشور بیشتر است.مثلا چنانچه سفر شما به گونه ای است که ۹ روز در ایتالیا و ۳ روز در آلمان اقامت دارید، درخواست ویزای شنگن شما تنها از طریق سفارت ایتالیا امکان پذیر است.


سفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه