آژانس هواپیمایی ستاره ونک

تماس : ۰۲۱۴۲۳۰۹ | ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰

کجا پاندا ببینیم؟

 

خرس‌های پاندا که در زبان انگلیسی آن‌ها را با نام “Giant Panda” یا “Great Panda” می‌شناسند، از روی جثه بزرگ و رنگ سیاه و سفیدشان مشخص می‌شوند. بسیاری بر این عقیده هستند که رنگ سیاه و سفید پاندا بعضی اوقات به استتار این حیوان کمک می‌کند. قد خرس‌های پاندا بین ۱/۲ تا ۱/۵ متر است و وزن آن‌ها به طور میانگین ۱۳۶ کیلوگرم است. پانداها از نظر قد و وزن هم اندازه خرس‌های سیاه آمریکایی هستند.

خرس‌های پاندا در مقایسه با خویشاوندان بسیار دور خود همانند پانداهای قرمز، جثه بسیار بزرگ‌تری دارند و دلیل اصلی نام‌گذاری آن‌ها به عنوان «پانداهای غولپیکر» هم همین ظاهر بسیار بزرگشان در مقایسه با خویشاوندان خود است.

رژیم غذایی

 

خرس‌های پاندا ۱۲ ساعت در روز بامبو می‌خورند

غذای اصلی خرس‌های پاندا را بامبو تشکیل می‌دهد. اشتهای خرس‌های پاندا برای خوردن بامبو تمامی ندارد! خرس‌های پاندا ۱۲ ساعت در روز بامبو می‌خورند که این مقدار بامبو حدودا ۱۲/۵ کیلوگرم است! خرس‌های پاندا در کنار بامبو که غذای اصلی‌شان است، از جوندگان کوچک، ماهی‌ها، حشرات و حتی پرندگان نیز تغذیه می‌کنند. خوردن گیاهان و گوشت در کنار یکدیگر، پانداها را در دسته حیوانات همه چیز خوار قرار می‌دهد.

 

 

معده خرس‌های پاندا برای هضم بامبو بسیار ایده‌آل است. دیواره معده این حیوانات با قدرت بسیار زیادی که دارد بامبو را در هم می‌شکند و هضم می‌کند. از سویی دیگر اسید و آنزیم‌های خاصی که بر روی دیواره معده این جانوران وجود دارد باعث می‌شود تا تکه‌های ریز و تیز چوب به دیواره معده آسیب نرسانند.

 

رفتار و عادات طبیعی

 

 

خرس‌های پاندا تنها هستند و تنهایی را ترجیح می‌دهند. خرس‌های پاندا به حدی به تنهایی علاقه دارند و از بودن در کنار دیگر پانداها بیزارند که حس بویایی بسیار قوی‌شان به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که بوی دیگر پانداها را احساس کنند که در زمان‌هایی که پاندای دیگری در حال نزدیک شدن به آن‌ها است محل را ترک کنند. اگر دو پاندا به یکدیگر نزدیک شوند با یکدیگر درگیر می‌شوند، غرش می‌کنند و گاهی اوقات هم یکدیگر را گاز می‌گیرند. به طور میانگین قلمرو یک خرس پاندا ۵ کیلومتر مربع وسعت دارد.

 

آژانس هولپیمایی ستاره ونک مجری تورهای خارجی و داخلی لحظات ارزشمندی را برای شما به ارمغان می آوردسفر به سبک ستاره ونک ...

اطلاعات تماس

چهار راه جهان کودک پلاک 53

021-88880000

021-42309

پشتیبانی 24 ساعته بلیط خارجی :

0912-21-42309

Info@Setarehvanak.com

شبکه های اجتماعی

خبرنامه